Stolové hry

Goblíci jedlíci, stolová hra vylepšujúca klasické piškvorky

Ak si niekto myslel, že piškvorky nemôžu dostať vylepšenú verziu 2.0, bol na omyle rovnako tak, ako som bol aj ja. Každý pozná princíp troch v jednom riadku a stratégie, pri ktorom dvaja bojujú proti sebe. Stolová hra Goblíci jedlíci vychádza zo základu piškvoriek, no robí z nich oveľa viac strategickejšiu hru. Ako to už býva, jedinečnosť hry sa ukrýva v jednoduchosti. Dokonca takej, že vám budú pri hre klasických piškvoriek neskôr chýbať Goblíci.

Balenie pahltných goblíkov

Žiadne krížiky a krúžky. Ťaháte figúrky. Tvorcovia to dokonca vyriešili tak, že tasíte jednu z troch veľkostí figúrok. Tie sa podľa veľkosti dokonca dajú pokladať na seba. V podstate jeden goblík požiera druhého. Hlavný vylepšovák oproti klasickým piškvorkám je práve v možnosti strategicky uvažovať nad tým, akú veľkosť kedy vytasiť. Goblíky sa môžu navzájom požierať. Menší väčším. Opačne to nejde. Niekoľko kôl hry na zoznámenie a hráč môže mať vlastnú stratégiu, ako sa brániť a ako fungovať. Samotná mriežka, bez ktorej to samozrejme nejde, sa dá postaviť zo štyroch dielov presne zapadajúcich do seba. Na prvý dojem pôsobí labilne, no drží pevne.

Jedlíci

Hra je uvedená ako Goblíci jedlíci

Práve schopnosť požierať jeden druhého a tým získať šance na výhru, z nich spravila jedlíkov. Hra je na trh dodávaná českou spoločnosťou Mindok.cz, ktorá má aj podobných hier v ponuke dostatok. Táto musí svojho majiteľa potešiť, napríklad aj vtedy keď vás klasické piškvorky veľmi nebavia. Jedlíci sú vytvorení z tvrdého plastu v dvoch farbách. Oranžové a modré majú na hlave kohútika, alebo ak chcete vlasy na Hamšíka. Dajú sa tak pohodlne za tieto vlasy chytať a presúvať. Nuž a na to aby ste si mohli hru naplno vychutnať, sú potrební dvaja hráči. Párová hra si žiada malú hraciu plochu, no na väčší priestor náročná nie je. Jedno kolo môže rýchlym hráčom zabrať čas do jedinej minúty. Niektoré hry pri väčšej dávke vypočítavosti môžu trvať aj viac ako minútu. V každom prípade, rýchly reset a rozdelenie farieb je pár sekundovou záležitosťou a hra sa môže znova začať.

Náročnosť: je taká, akú si vytvoríte
Určenie: pre 2 hráčov
Hodnotenie: hra výborná na strategické premýšľanie a predvídanie

You may also like

More in:Stolové hry