Novinky

FIFA 17: Na čo sa tešiť v pokračovaní futbalovej série?

FIFA je jednou z hier, po boku ktorej sme strávili naše detstvo a adolescenciu. Jednoduchá futbalová hra sa od svojich počiatkov z pred dvadsiatich rokov v mnohom zmenila a v súčasnosti je na veľmi vysokej úrovni. Čo si pre nás vývojárska dielňa EA Sports pripravila v edícii 2017?

FIFA 17

Nová verzia FIFY príde na predajné pulty už na konci septembra. Tento rok, ako aj tie predošlé, sa vývojárske štúdio muselo popasovať nielen so zlepšením sa oproti sebe samému ale aj konkurenčnej hre PES z Japonska. To však nie je na škodu – EA Sports si dalo záležať a do hry prinieslo kopec noviniek. Poďme sa pozrieť na tie najhlavnejšie.

Mód Príbeh

FIFA vôbec po prvýkrát predstaví hrací mód Príbeh, ktorý sa oproti bežnej manažérskej kampane neprekvapivo líši zahrnutím príbehu a dejovej línie. Hráči budú začínať ako mladý futbalista Alex Hunter a pomocou jeho výkonu na aj mimo ihriska majú možnosť definovať jeho budúcnosť v anglickej Premier League. Už to teda nebude jednať len o bezhlavé hranie ale všetky rozhodnutia hráčov prídu s reálnym dopadom. Alex si na začiatku môže vybrať, s ktorým tímom podpíše kontrakt (ponuky budú samozrejme závisieť na výkone na ihrisku), akú pozíciu zaujme a ďalšie. Okrem toho sa bude Alex zúčastňovať tréningu, rozhovorov s tlačou a jeho rast dokonca ovplyvní aj interakcia so spoluhráčmi. Určite sa jedná o zaujímavý prídavok do hry.

Reálna kontrola nad loptou

Nový engine Frostbite tímu EA Sports umožnil pridať nové hracie prvky vylepšujúce interakciu hráčov. Futbalisti budú pri preberaní lopty vyzerať reálnejšie, pri rohových kopoch a vhadzovaniach bojovať o svoju pozíciu a celkovo sa na ihrisku objaví napätie medzi súperiacimi tímami, ktoré tak dlho chýbalo. Vďaka pridaniu nových obranných taktík sa vyskytnú takisto príležitosti brániť loptu. Ďalším viditeľným prvkom bude aj zlepšená fyzika chodidiel hráčov a ich narábanie s loptou.

FIFA 17

Komplexnejšie rohy a penalty

Rohové kopy a penalty sa v novej iterácii FIFY stali omnoho komplexnejšími. Okrem predošlých funkcii teraz ponúkajú omnoho viacej nastavení, ktorých zvládnutie potrvá nejaký čas. V konečnom výsledku sa však tieto zmeny pretavia v menej predvídateľný futbal a viac vzrušenia.

Na aké novinky sa najviac tešíte vy? S vydaním FIFY 17 takmer za dverami napätie narastá každou chvíľou. Hráči sa môžu dovtedy venovať hraniu starej verzii 16 alebo na futbal pozerať v televízii. Podobne ako sa hráči tešia na vydanie novej verzie, stávkové kancelárie s napätím očakávajú každý reálny zápas. V nich na rozdiel od hry nemožno kontrolovať konečný výsledok a práve aj to je na celom športe tak vzrušujúce.

You may also like

More in:Novinky