Stolové hry

Stolová hra BETTER GO! Spestrené pexeso pre deti od 3 rokov

BETTER GO! je šiesty zástupca hernej série Honey Combine, ktorej sme sa v poslednej dobe venovali a vyskúšali všetky z nich. BETTER GO! je zaujímavá tým, že je určená hráčom nad 3 roky. Aj keď je navrhnutá pre dvoch hráčov, reálne si ju môžu zahrať aj viacerí hráči. Funguje na princípe pexesa, no taktiež ponúka príležitosť na vlastnú úpravu pravidiel. Základom v tejto hre je cvičiť pamäť a z časti aj strategické premýšľanie.

Better Go Stolová hra

Princíp hry

BETTER GO! sa skladá z 28 rovnakých hracích políčok, ktoré otáčate opačnou stranou, aby neboli vidieť. Prvý hráč, ktorý karty ťahá, otáča dve. Ak sa zhoduje auto s autom, karty berie a pokračuje, kým mu šťastie praje. Samozrejme víťazom je ten, čo získa najviac párov kariet. Výhodou tejto hry je, že sa dá hrať v rýchlejšej podobe, ktorá sa môže rýchlejšou len zdať. Hlava sa totiž oveľa viac zaplní štyrmi rôznymi kategóriami dopravy. Ten druhý spôsob hry totiž počíta so zhodným spôsobom dopravy. Ak teda nájdete traktor a auto, počíta sa to. Prípadne stíhačka a lietadlo ako zhodný druh dopravy, je tiež prijateľná. Týmto môže byť hra vylepšenou podobou pexesa a je tak ľahko zrozumiteľná aj najmenším hráčom, ktorí dokážu rozoznávať jednotlivé typy dopravy.
U nás sme nemali možnosť otestovať úspešnosť hry medzi hráčmi vo veku 2 až 5 rokov. Starších hráčov nadchli, dievčatá aj chlapcov, jednotlivé kartičky a vyobrazenie dopravných prostriedkov. Jednotlivé grafiky sú jednoduché a jasne zrozumiteľné. V rámci rôznych vzdelávacích hier je pritom použiteľná BETTER GO! V rámci rozoznávania dopravných prostriedkov.

Poteší, zabaví a potrápi hlavu

Ako hra v rámci hernej série Honey Combine, ponúka štandardne textilné vrecko na prenášanie všetkých hracích kariet a SOS kartu na získanie stratenej karty v prípade straty. Potešujúce pri tejto hre je, že je použiteľná a vhodná aj pre menších hráčov a hlavne ponúkne dva druhy pravidiel. Hlavne je však hrou určenou na potrápenie pamäte. Tradičné pexeso sa stále môže objaviť v celkom inej podobe, aj v takejto zábavnej a milej.

Oficiálne stránky hry: http://www.honeycombine.com/product.php?id=1

You may also like

More in:Stolové hry