Stolové hry

Dragonic, futuristická stolová hra zo série Honey Combine

Stolová hra Dragonic je jedným z predstaviteľov známej hernej série Honey Combine. Oproti iným hrám je však mierne zložitejšia. Teda aspoň na prvý pohľad. Hra totiž nemusí byť len jednoduchou puzzle hrou, ale môže mať až tri etapy, z ktorých každá prebieha inak. Dragonic prináša aj drobný príbeh, ktorý vysvetľuje jej pozadie. V časoch budúcnosti sa v podzemí montujú dračie monštrá, ktoré proti sebe bojujú. Vy montujete svojho čo najskôr a snažíte sa predbehnúť svojich nepriateľov.

Dragonic Stolová hra

Princípy a zmysel hry

Ako je pri Honey Combine zvykom, hra sa skladá z 28 hracích políčok navlas rovnakých. Pri začatí prvého kola hry si musíte medzi nimi nájsť bruchá, respektíve základný dielik každého draka. Následne opačne postavené hracie políčka pomiešate a po jednom si ich ťaháte zo spoločnej kôpky. Komu sa hodí aktuálny diel, ten ho berie. Alebo ho nechá, ak sa mu nehodí a preskočí ho poradie. Môže tým riskovať a prísť o prvenstvo v rýchlosti stavby vlastného draka. Druhé kolo je na body. Hracie karty totiž môžu obsahovať aj hviezdičky, ktorých počet určuje silu vášho draka.

Princípom je teda hra podobná na puzzle s ťahovými prvkami. Pre chlapcov a chalanov ako stvorená, keďže ide o dávku stratégie, zábavy a aj napätia. Súčasťou balenia je tradične textilné vrecko určené na prenášanie všetkých hracích políčok. Súčasťou je SOS kartička, ktorá je určená na pomoc v prípade, ak sa vám niektoré políčko stratí a vďaka tomu by bola hra znehodnotená.

Dragonic, hodnotenie hry

Hra je ideálna pre chlapcov od 6 rokov po dospelých. Dragonic sa skladá z jednotlivých dielikov, z ktorých sa dá vyskladať celý drak, horné a dolné končatiny, chvost a hlava. Diely však môžu ukrývať aj hviezdičky a práve tie určujú aj silu niektorých drakov. Vyskladať kompletného draka teda v niektorých kolách nestačí. Dôležité môžu byť aj hviezdičky. Hra pôsobí, že má komplikované pravidlá. V skutočnosti sa stačí zahrať jeden, alebo dva krát a pravidlá sú hneď jasné.

Pravidlá si je možné osvojiť veľmi rýchlo aktívnou hrou. Hra je zaujímavá tým, že sa neskladá len z jednej hry, ale práve troma kolami sa líši. Pri vlastnej hre je možné si tieto pravidlá upraviť na svoje, prípadne sa spoľahnúť len na skladanie drakov, čo je hra zvládnuteľná aj pre hráčov vo veku 4 roky. Hra je odporúčaná hráčom nad 6 rokov.

Hra má oficiálne stránky na: http://www.honeycombine.com

You may also like

More in:Stolové hry