Playstation 4

Päť najlepších a najpredávanejších športových hier na PS4

Slnečné a teplé dni sú už definitívne tu a mnoho ľudí si to užíva plnými dúškami. Príjemná teplota je navyše vstupnou bránou pre rôzne športy, ktoré v zime praktizovať nemožno. Niekedy je však oveľa oslobodzujúcejšie zostať doma a namiesto tých skutočných športov zvoliť virtuálne. Odkedy vyšlo PS4, môže byť dosť náročné si zo širokej škály športových hier vybrať tú najlepšiu. My vám dnes s touto voľbou pomôžeme a predstavíme vám päť herných titulov, ktoré sú v súčasnosti na trhu na prvých priečkach.

fifa

Najlepšia futbalová hra: FIFA ’18

FIFA spravila od vydania poslednej verzie obrovský pokrok v zmazávaní hraníc medzi pohlaviami. Jej nový upgrade totiž prvýkrát ponúka možnosť zaradiť do hry aj futbalistky ženy. Obrana a prihrávky sa zdajú byť realistickejšie, čo zabezpečuje aj opäť kvalitnejšia verzia hernej konzoly PlayStation 4. FIFE sa pokúša konkurovať hra „Pro Evolution Soccer“ od Konami, ktorá je kvalitatívne veľmi podobná, no FIFA je skrátka omnoho viac populárna. Aj vďaka tomu máte možnosť na sieti nájsť viac priateľov a online hráčov, ktorých môžete vyzvať na súboj. Navyše, tipovanie na výsledok virtuálneho turnaja je niekedy tak napínavé ako pri skutočnom športe.

nhl18

Najlepšia hokejová hra: NHL ’18

EA Sports robí hry NHL už 25 rokov. Len tento samotný fakt je dôkazom, že spoločnosť vie, čo je pri vytváraní hokejovej hry podstatné a ako na to. A tohtoročná verzia to potvrdzuje. Hra sa stala neuveriteľne plynulou a ponúka obrovskú variabilitu – môžete hrať za celý tím, za jedného hráča a dokonca môžete byť manažérom zodpovedným za výplaty, vyjednávania, prestupy a mnoho iného. Taktiež je tu zahrnutý Ultimátny hokejový tím, ktorý je akousi fantasy – športovou simuláciou, vďaka ktorej máte možnosť zbierať kartičky hráčov a budovať z nich tímy, s ktorými potom môžete súperiť online. Môžete si dokonca vytvoriť svoju vlastnú imaginatívnu hokejovú ligu. Kuriozitou ročníku 2018 je zahrnutie tímu Banskej Bystrice do zostavy tímov.

nba

Najlepšia basketbalová hra: NBA 2K18

Táto hra je jedinečná realistickou plynulosťou pohybov, ktoré sú o level vyššie aj oproti „The Snow“ či „Madden“. Éra animácií nemotorných doskokov je preč. Hrať hry série 2K je ako byť priamo na kurte. Bonusom sú realistické zranenia, súboje či pády. NBA má navyše úžasný mód My Career zrežírovaný legendárnym Spikom Leem. A ak vám to stále nestačí, môžete sa ponoriť do histórie a zahrať si s klasickými tímami: Lakers z rokov 2000 – 2001, kde nechýba ani Kobe a Shaq či Bulls z rokov 1995 – 1996. Nie je to len najlepšia basketbalová hra. Niektorí tvrdia, že je to najlepšia športová hra všetkých čias.

zapasnik-ea

Najlepšia bojová hra: UFC 2

Už len nástup do ringu je presne taký, aký vidíme v televízii na začiatku každého zápasu. Davy ľudí, ktoré fightera vítajú, dokonale dotvárajú obraz tejto najrealistickejšej bojovej hre dostupnej na PS4. Hráči majú možnosť vytvárať si svoje vlastné postavy s jedinečným výzorom a vstupovať do bitiek s ambíciou užiť si vierohodne vytvorené údery a kopy. Zápasiť možno s reálnymi bojovníkmi ako sú Ronda Rousey alebo Conor McGregor. Hra je naprogramovaná tak, aby detekovala silu úderov. V praxi to znamená, že aj na súpera bude mať úder rovnaký dopad ako v skutočnom súboji.

golf

Najlepšia golfová hra: Rory McIlroy PGA Tour ’16

Táto hra je skvelá vďaka svojej variabilite herných štýlov. Ak ste len občasným návštevníkom, môžete si zvoliť verziu arcade. No ak ste skalný fanúšik, určite oceníte stupňovanie náročnosti levelov a šancu zaradiť do hry svoj vlastný štýl kontroly palice, centrovanie úderu a jeho silu. Kurty sú vernými kópiami skutočnosti a ponúkajú príležitosť hrať na 18 jamiek.

You may also like