Stolové hry

Stolná hra Motýle, precvičenie logiky nielen detí, od Mindoku

Štvorcové puzzle, vytvorené na princípe posuvných dielikov, sú populárne medzi deťmi aj dnes. Skladanie obrazov sa občas zdá byť jednoduché, a prílišná snaha venovať sa jednej časti obrázku nakoniec celkom zamotá hneď niekoľko miest. Puzzle majú svojich nadšencov aj medzi dospelými. Tieto konkrétne budú môcť potešiť dieťa, dospelého a pokojne aj seniora.

Motýle Mindok

Hracie pole

Motýli, alebo ak chcete po slovensky Motýle, sú hrou od výrobcu Mindok, ktorí vyrobili napríklad hry Goblíci, či slávnych Tučniakov na ľade. Pevné plastové hracie pole chráni diely, ale aj dlho vydrží. Jednotlivé dieliky hracieho poľa sú vytvorené taktiež z plastu. Oproti iným podobným hrám sú však Motýle iné v tom, že vnútorné diely sa dajú vyberať. Majú dve strany. Kým na jednej môžu mať menej motýľov, na druhej môžu byť celkom iné, alebo prázdne. Práve toto je fakt, s ktorým je možné v hre docieliť veľké množstvo rôznych variácií. Precvičovanie pamäte, logiky a premýšľania ako takého je teda hra Motýli ideálnou pomocou.

Konštrukcia každého jedného dieliku je vytvorená tak, aby sa políčka zasekávali mierne v mriežke a neprechádzali mimo mriežku, kedy by vyčnievajúce diely mohli brániť priečnemu posúvaniu iného radu dielov. Hra je priestorovo malá, nezaberá veľkú plochu, lepšie povedané, nie je náročná na priestor a teda je ľahko prenášaná, uchopiteľná a ovládateľná. Spodok hracieho poľa, priesvitné viečko, dokáže celú hru uzavrieť a zabrániť vytrateniu posuvných dielikov.

Obsah balenia

Motýle sú predávané v atypickom balení v škatuliach s krivými škatuľkami vzhľadom na umiestnenie hracieho poľa. Pri ňom nájdete hrací manuál a zadania podľa komplikovanosti. Diely nie sú veľké na prehltnutie dieťaťom, hra je však odporúčaná

  • Autor:Raf Peeters
  • Vydání v ČR: 2015
  • Určenie pre deti od 6 rokov a len pre 1 hráča
  • Čas riešenia: 5 minút až…. v našom prípade aj veľmi dlho

You may also like

More in:Stolové hry