Novinky

Čo nové priniesla FIFA 2020? Určite viacero vylepšení

EA SPORTS™ FIFA 20, ktorá je dostupná na PlayStation 4, Xbox-e One a počítačoch, predstavuje celkom novú futbalovú inteligenciu, ktorá prináša úplne nový a hlbší level futbalového realizmu. S funkciami ako Authentic Game Flow (vo voľnom preklade Autentický priebeh hry), používateľom kontrolované Decisive Moments (v preklade Rozhodovacie momenty) a vylepšený Ball Physics System (voľný preklad: Fyzikálny systém lopty) budete umiestnení do centra kľúčových momentov každého zápasu, ktorý si budete v hre FIFA 20 chcieť vychutnať.

FIFA 20

Fyzika lopty

FIFA 20 ponúka možnosť hrania zápasov s vašimi obľúbenými tímami a hráčmi. V hre majú predstavitelia jednotlivých futbalistov určené hráčske úrovne vytvorené na základe ich skutočného výkonu v reálnych zápasoch. Keď si teda pozriete ponuky pre futbal a zistíte, že 25. novembra sa koná zápas Aston Villa proti Newcastlu a kurz na výhru domácich je 2.19, môžete si zápas vopred vyskúšať v hre FIFA 20, čo vám môže pomôcť pri rozhodovaní. K presnosti výsledkov napomáha aj novučičký systém fyziky lopty, ktorý zvyšuje celkovú úroveň hry.

FIFA 20 sa tak posúva na novú úroveň realizmu, pričom disponuje novými trajektóriami streľby, realistickejšími riešeniami interakcií a celkové správanie viac založené na pravidlách fyziky. Prepracovaný systém pohybu prináša nové a autentickejšie točenie a odrážanie lopty. Hra je aj vďaka tomuto realistickejšia ako v predchádzajúcich verziách a celkový futbalový zážitok pôsobí omnoho autentickejšie ako v ktorejkoľvek predchádzajúcej verzii. FIFA 20 už má aj svoje slovenské recenzie, ktoré vyzdvihujú najmä vychytávku Volta, ktorá má akosi nahrádzať predošlý režim príbehov.

Authentic Game Flow

Táto nová vychytávka ponúka nové možnosti prostredníctvom umelej inteligencie, ktorá dokáže lepšie pracovať s časom, priestorom, pozíciou hráča na ihrisku a vďaka systému Dynamic One-on-Ones ponúka lepšiu používateľskú kontrolu hry. Okrem toho systém určuje tempo hry podľa najlepších svetových líg, výsledkom čoho je viac príležitostí jeden na jedného s dôrazom na používateľom kontrolované rozhodujúce okamihy. Čo sa týka obrany, nastala generálna oprava v systéme určovania polohy a riešenia situácií tak, aby lepšie dopĺňala používateľove zámery.

Umelá inteligencia bude ponúkať inteligentnú defenzívnu podporu a zároveň odmeňovať a zvýhodňovať obranu používateľa. Ďalším vylepšením je prirodzený pohyb hráča. Ten by mal byť naturálnejší vďaka inováciám pohybu a umiestnenia. Výsledkom by mal byť celkovo realistickejší pohyb všetkých futbalistov na ihrisku.

Decisive moments

Funkcia Decisive moments vám dáva oveľa viac kontroly nad jednotlivými momentmi tak, aby bol výsledok zápasu v najväčšej miere práve vašou zásluhou. Jednou z noviniek je tzv. Strafe Dribbling. Ide o nový mechanizmus driblovania, ktorý dodáva útokom väčší rozmer, čo vám umožní pohybovať sa rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Takto súpera prekabátite oveľa jednoduchšie ako rýchlosťou alebo zručnosťou. Ďalším zo zlepšení je kontrolované riešenie vzniknutých situácií na ihrisku. Pomocou aktívneho dotykového systému je obrana ovládaná priamo používateľom a odmeňovaná prostredníctvom množstva nových animácií.

Novinky v systéme poskytujú tiež väčšie možnosti zamerania priamych a voľných kopov a trestov. Generálna oprava základov streľby vám tiež poskytne konzistentnejšie zakončenia, čím vytvorí realistickejší zážitok zo streľby, ktorá je odmeňovaná, ak je zakončenie autentické zo strany používateľa. Niektorí recenzenti však nesúhlasia s tým, že FIFA 20 je skutočne úplnou novinkou a myslia si, že cieľom vývojárov je čoraz väčšie zameranie sa na pouličný futbal. 

Kde to celé začalo?

FIFA je dobre známa séria futbalových videohier, ktorá má svoje základy už v roku 1993. Išlo o prvú hru, ktorá dostala oficiálnu licenciu od futbalovej federácie FIFA. Mimo hlavných sérií hier, ktoré sa vyznačujú názvom ukrývajúcim v sebe rok vydania hry, existuje aj množstvo iných verzií pre fanúšikov virtuálneho, ale i toho skutočného futbalu. Ide napríklad o skupinu hier FIFA World Cup, UEFA Euro alebo FIFA Manager. Okrem toho by sme mohli spomenúť aj FIFA Street alebo ďalšie typy futbalových hier s prívlastkami Superstar, World, Online alebo Premier League Stars. Z toho môžeme vidieť, že hry z dielne FIFA majú svoju tradíciu a o dva roky oslávia „dospelosť“. V súčasnosti už totiž hry majú 16 rokov.

Pripravil JM

You may also like

More in:Novinky