Stolové hry

My Burger, skvelá hra na pamäť, ktorú nehrajte hladný!

S touto hrou sa pobavíte, len ju nehrajte hladný. Môže totiž vyvolať chuť na poriadny burger. Otestovali sme si to a skúsili sme si zahrať toto gastronomické pexeso na vyššom leveli aj hladní, aj najedení. Je v tom rozdiel. Hlavne ide prekvapivo len o 28 hracích šesťuholníkových kariet a nič viac k tomu nepotrebujete. Ako sme si už pri Honey Combine –sérii stolových hier zvykli, nič viac ako týchto 28 kariet ani nie je potrebné. Možno ak stôl, či priestor, kde karty vystriete.

My Burger

Pravidlá hry

V prvom rade je nutné oddeliť jednotlivé suroviny od hotových burgerov. 2 až 4 hráči si vyberú svoj obľúbený burger a ten sa potom snažia poskladať zo surovín na hracom poli. Lenže kartičky so surovinami sú otočené opačnou stranou. Nevidieť, čo sa pod nimi skrýva. Hráči otáčajú na spôsob pexesa. Dôležité je však poradie. Každý burger musí začať spodným dielom žemle, pokračovať surovinou podľa obrázka a nespliesť si poradie. Ak nenájde surovinu, ktorá mu vychádza do poradia, kartičku vraciate späť. Samozrejme, práve v tomto je podobnosť s pexesom. Ak protihráč netrafil poradie a objavil surovinu, ktorá sa mu bude hodiť neskôr, vidíte to aj vy a možno sa vám bude hodiť o niečo skôr ako jemu. Alebo to tak vyšlo na poradí. Aj vaše objavené suroviny by mal protihráč vidieť. Tak to už v pexese chodí. Pracuje sa s pamäťou. Preto je dobré, keď sú políčka umiestnené do mriežky, kedy pamäť lepšie pracuje s poradím a nestráca sa v chaotickom usporiadaní. Alebo vám pôjde o mierne sťaženie a tak chaos uvítate.

Zábavná, milá, pokojná, aj jednoduchá

Je málo pravdepodobné, že si zahráte len jedno kolo a koniec. Každého, koho bavilo pexeso ako dieťa, alebo dieťaťom je, môže osloviť jednoduchosť. Nie je potrebné si nič zásadné pamätať, zapisovať, žiadne ťahy, používanie nástrojov, kociek, špeciálnych hracích polí a podobne. Stačí 28 hracích papierových kariet v tvare šesťuholníka a podklad, plachta na posteli, perina ak udrží hracie kartičky, stôl, ale aj koberec na zemi.

Redakciu Gameplay potešila naozaj jednoduchosť. Hra je milá. Hoci sa možno zdá ako reklamou na mekáč a podobné, len používa názvy burgerov, aké sú zaužívané a známe. Zaujala aj špeciálna SOS karta, pomocou ktorej sa dá využiť možnosť získania chýbajúcej karty. Výrobca tak vytvoril špeciálnu záruku, ak sa hráčovi stratí konkrétna hracia karta, pošlú mu ju bezplatne. Táto hra umožňuje ľahkú identifikáciu, ktorá karta chýba. Ak poskladáte všetky štyri burgery podľa predlohy, viete presne, či niečo a čo vlastne chýba.

 

 

You may also like

More in:Stolové hry