HryNovinky

Mirror’s Edge Catalyst a vylepšená Faith je konečne v predaji

Faith. Jej meno si mnohí pamätáme ako čiernovlasú kuriérku, či bežkyňu, ktorej dráhou je priestor tam hore, takmer v oblakoch. Moderné veľkomesto Glass po ktorého strechách Faith uniká, už sme si užili v pôvodnej hre. Teraz však na trh dorazil MEC a so sebou prináša aj niekoľko naplnených prosieb samotných hráčov a mozno aj jej vývojárov.

Väčšia sloboda a jasnejšie pozadie

Fascinujúca hra, ktorá hráčov dostane do vzduchu, na strechy a všetky tie architektonické kreácie moderného staviteľstva, tentoraz otvára dvere väčšej slobode. Pri rôznych misiách získavate skúsenosti, či technológie, no medzi misiami máte voľnosť v pohybe. Objavovať a skúšať tak môžete aj miesta, ktoré môžu súvisieť s hraním o niekoľko misií neskôr. Nájsť tak môžete aj zopár skrytých miest a spôsobov, ako prekonať prekážky. Už z ukážok je jasné, že táto hra bude nabitá výbornou akciou a rýchlosťou. Stále platí, že Faith so sebou na strechy neberie zbrane, sú pre ňu záťaž. Vystačiť si preto musí so svojím telom, výbornou kondičkou a rýchlosťou. V novej hre tvorcovia sľubujú aj vysvetlenie pozadia Faithinej cesty.

Ako sa vôbec dostala medzi bežcov, čím si prešla a čo musela stratiť. Hráč sa môže tešiť na staré dobré mesto Glass s mnohými vylepšeniami a úpravami. Pre hráča budú tento
raz mať väčší zmysel niektoré technologické vychytávky, ktoré majú hlavnú úlohu pomáhať Faith dosiahnuť cieľ.

Mirror's Edge Catalyst

Po slovensky?

Prvú hru sme mali len v angličtine. O slovenčinu sa postaral Naetoo a portál slovenčiny.com a je bezplatné k dispozícii, pokiaľ si chcete zahrať v slovenčine. Pri tomto pokračovaní je otázne, ako rýchlo a či vôbec bude mať aspoň českú verziu. Samozrejme vieme, že obsahuje kompletnú angličtinu, no tiež pár svetových jazykov.

V predaji je Mirror’s Edge Catalyst ako čerstvá horúca novinka. Gameexpres k objednávke pridáva aj originálnu kľúčenku a jeden DLC prídavok.

You may also like

More in:Hry