Stolové hry

Kocky Rory’s Story Cubes: aké kocky hodíš, takú rozprávku máš

Tak toto pobavilo. Najskôr nečakáte, že taká jednoduchá drobnosť vôbec dospelého človeka zabaví, no keď toto vytasíte niekde v dobrej partii, netreba alkohol a v detskej spoločnosti ste kráľ momentu. V jednoduchosti je krása, poviete si, no potom zostávate fascinovaní, ako jednoducho sa dá zabaviť pomocou drobnej hry a ešte si vďaka tomu prevetráte mozgové závity. Výrečnosť a fantázia spojená s vymýšľaním neexistujúcich príbehov… Vymýšľať si, to ide celkom dobre nejednému dospelému a azda všetkým deťom. S pomocou tejto malej a zábavnej hry, ktorá sa skladá z takmer obyčajných kociek, sa dá vymyslieť rozprávka, či príbeh, ktorý síce neexistuje a už ho zrejme nikdy nezopakujete, no milovníci humoru si pri tejto hre prídu na svoje. Príležitosť na zvraty vo vlastnej rozprávke dostane každý, čo sa vie vynájsť, pozmeniť poradie toho, čo práve popisuje a chce to len hodiť si ten najoriginálnejší príbeh.

9 kociek a nič viac

Toto balenie prekvapilo. Pôvodne som čakal všetko možné, no nakoniec to bola len malá škatuľka. V nej tvrdá pevná škatuľka s deviatimi kockami v igelitovom vrecku. Kocky z materiálu presne rovnakého, z akého sa vyrábajú aj klasické pevné bodkové kocky pre bežné stolové hry a ruletu, sú ťažké a hádžu sa rovnako tak ako tie klasické. Len sú väčšie a namiesto bodiek obsahujú viacero obrázkov s ktorými sa už každý vyhrá podľa seba.

Story Cubes

Výhodou hry je, že ju skryjete kdekoľvek a pobaví úplne každému, čo sa baviť cchce a postačí mu na to aj takáto drobnosť. Ideálne pre deti, hoci naozaj sa bavia aj dospelí. Hra je použiteľná napríklad pre deti, ktoré ešte nevedia čítať, ale symboly a obrázky už dostatočne rozoznávajú. Pri rôznych kombináciách a poradí môžeme hovoriť o troch tisíckach rôznych rozprávok, pri ktorých sa dá pochybovať, žer by sa podarilo zopakovať tú istú rovnako tak.

Stolová hra: Rory’s Story Cubes, hovorme jej „rozprávkové kocky“
Počet hráčov: 1 a viac vo veku od 5 až 6 rokov do koľko vládzete
Komplikovanosť záleží len na vás
Hru vyrába v slovenskej a českej verzii (krátky návod a obal v oboch jazykoch) Mindok.cz

You may also like

More in:Stolové hry