HryNovinky

Pro Cycling Manager 2016, keď budete chcieť zažiť Tour de France

Už len pár etáp slávnych pretekov Tour de France a sme na konci. Čím viac Slováci sledujú dianie okolo Francúzska zachádzajúc aj do Andorry, tým viac ich oslovuje aj cyklistika. Bežný slovenský cyklista síce ani netuší, ako sa na ulici správať, no o náraste popularite cyklistiky určite nemožno pochybovať. Aj preto by mohlo náruživých cyklistov potešiť najnovšie vydanie Pro Cycling Managera 2016. Hra v ktorej má každý jeden hráč možnosť okúsiť prácu vrcholového manažéra cyklistického klubu hráčov zavedú do sveta nákupov, predaja, správy tímu, sponzorských ponúk a celkovej organizácie.

Pro Cycling Manager 2016

Celá hra pôsobí dojmom komplikovaného športového manažéra, no môže za to najskôr nevýrazné menu, ale chce to len čas. Už o pár minút sa totiž môžete pustiť do pretekania na skutočných replikách jednotlivých etáp slávnych pretekov, či jednotlivej hry. K dispozícií je na výber aj herný režim pri ktorom fungujete sami za seba. Takzvaný Pro Cycling mode nie je z pohľadu manažéra, ale z pohľadu jazdca s konkrétnym menom, vzhľadom, pleťou a vlastnosťami, aké mu vyberiete. Vy práve jemu budujete kariéru a necháte sa verbovať, riešite tréningy a podobne. V rámci aktuálnej hry je však práve séria etáp Tour de France asi najlákavejším podujatím. Veď hra vychádza na PS4 práve pod názvom Tour de France 2016.

Pekné video so záberom na správu ostrého preteku so Saganom

Tour de France v hre ako na dlani

Každý jeden hráč má v hre kariéry v rámci manažérskeho postu náhľad do všetkého. Do databázy kompletného zoznamu jazdcov, nahliadnuť môžete aj na zoznamy všetkých etáp pretekov, ich čísla, vlastnosti, ale aj schopnosti jednotlivých hráčov. Viete si tak vybrať do tímu ľudí vyrovnaných schopnosťami a tým, čím môžu v ktorej etape zabodovať. Hráč, ktorý oplýva znalosťami cyklistiky a je dobrý stratég vie práve rozhodovaním dosiahnuť naozaj veľa.

Lenže nepríde oveľa ani ten, čo jednoducho komplikované nastavenia nezvláda. Necháte všetko na akejsi automatike a idete. Užijete si naplno jazdy a strategické ťahy počas jednotlivých jázd. Je na vás, ako sa rozhodnete, aký výpad, kedy, kedy pridať, ubrať, kedy posilniť ktorého jazdca a podobne. Náročné preteky sa dajú v manažérskom kariérnom režime, ale aj v režime samostatnej hry pozastaviť, alebo zrýchliť pokojne až do záveru. Nuž a aby to nestačilo, vývojári zapracovali aj na online režime, s ktorým sa dajú merať sily naozaj s kýmkoľvek, nech je aj z Ekvádora.

Pre PS4 a Xbox One už hra trochu zmenená

Verzia hry pre Playstation 4 má určité odchýlky. Taktiež ide svojim spôsobom o totožný produkt. Pre hrateľnosť na konzole je však nutná určitá úprava. Herný režim, v ktorom ste vy cyklistom fungujúcim na trati, pracujúcim s nohami, aj keď virtuálnymi a práve tým jazdcom, ktorý rozhoduje o umiestnení svojou vlastnou prácou a hlavou. Na Playstation 4 je verzia viac aktívna v hre samotnej. Zrýchlenie deja už nie je takou samozrejmosťou a ste to vy, čo rozhoduje o rýchlosti, stratégii, výstreloch s bicyklom vpred a podobne.

Zaujímavá športová hra bude skvelým odreagovaním pre kohokoľvek so znalosťami cyklistiky, pre silného nadšenca tohto športu, ktorý nepohrdne aj hernou verziou. Je ideálnou záležitosťou primárne pre cyklistov a hráčov so vzťahom k podobným športom. Nie je to však hra pre hlupáka. Dosiahnuť úspešnú kariéru hlavne v manažérovi znamená ukázať predsa len dobré predvídanie, odhad aj trpezlivosť.

Oficiálny názov: Pro Cycling Manager 2016,
Žáner: cyklistika, simulátor, šport,
Vývojár: Cyanide Studio,
Vydavateľ: Focus Home Interactive,
Dátum vydania: 16. júl 2016
Jazyk: Hra v skutočnosti podporuje angličtinu, francúzštinu, taliančinu, nemčinu, španielčinu, dánčinu, holandčinu, portugalčinu, nórčinu a polštinu. Dabing má len vo francúzskej, anglickej a nemeckej verzii. Chýba čeština, alebo slovenčina. Vzhľadom na rozsiahlosť hry je málo pravdepodobné, že sa do slovenského prekladu niekto pustí.

Najnižšie minimálne požiadavky na plnohodnotné hranie:
Operačný systém minimálne Windows Vista alebo Windows 7, procesor AMD alebo Intel dvojjadro 2.2 GHz, pamäť aspoň 3072 MB RAM, grafická karta spolu s 256 MB plnou podporou DirectX 9 a podporou Shaders 3.0, 11 GB voľného miesta a internetové pripojenie pre aktiváciu hry.

You may also like

More in:Hry