Hry

Rise of the Tomb Raider a jej zberateľská edícia vás ohúri

Fenomén Tomb Raider si zaslúži zberateľskú edíciu. O to viac, ak má čo ponúknuť, niečo originálne, zábavné a tiež nevídané. Keď sa v zberateľskej edícií miesi figúrka, nejaký ten vylepšovák a niečo originálne a praktické k tomu, je to azda tá najlepšia kombinácia. Pri rozbaľovaní zberateľskej edície hry Rise of the Tomb Raider som sa mohol osobne tešiť a byť po naozaj dlhej dobe v napätí z toho, čo v nej má byť. Mám totiž jednu zásadu, ak je zberateľka zberateľkou a je po nej veľký dopyt, detaily o jej obsahu si nechám na rozbaľovanie. Aj preto prišlo pri rozbaľovaní tejto edície nedávno k prekvapeniam a zaujímavým pocitom.

Lara Croft a jej najnovšie dobrodružstvo

Pokiaľ sa vám podarí získať vlastnú zberateľskú edíciu, nepočítajte s tým, že ju hodíte do ruksaka a odšliapete si to domov. Pravdepodobne budete potrebovať auto, alebo dovoz kuriérom. Škatuľa je totiž na počudovanie poriadne rozmerná. Jej absolútny obal tvorí čierna kartónová škatuľa z tenkého papiera a symbolmi dobre známymi z hry. Tá ukrýva takmer rovnako veľkú škatuľu, avšak z veľmi tvrdého kartónu, ktorý imituje drevený prepravný kontajner. Až po jeho otvorení začína to pravé dobrodružstvo.

Tomb Raider Rise of The TR, collector

Priam ako keby to krátko pred doručením pripravili, sa nachádza v balení položený list s príhovorom režiséra a záhadná veľká biela škatuľa. Všade navôkol je na pruhy nastrihaný papier. Vytvára dojem slamy, aká sa používa na istenie nákladu v drevených debnách. A práve v tejto falošnej slame sa ukrýva čo to z tajomstiev balenia.

Tomb Raider Rise of The TR, collector

V jednej z dvoch hnedých obálok so šnúrkovým zmotávacím zamykaním sa nachádza na dnešnú dobu naozaj ojedinelá vec. Zápisník v koži, ktorý viaže listy žltého papiera k sebe len samým sebou a zatváranie je riešené tiež pomocou koženej šnúrky. Presne také vidieť len ak v starých filmoch a dobrodružných trhákoch. Nebyť nápisu „made in china“ vzadu, vyzerá naozaj autenticky. Veľmi pekný, aj s gravírovaním kože na prednej strane.

Tomb Raider Rise of The TR, collector

Malý šok

Ako druhý nález vo falošnej slame nachádzam kovový obal. So zatajeným dychom som ho otváral s tým, že ak tam niečo bude, potom to bude stáť za to. A naozaj stálo. V ruke som mal prázdny kovový obal a chvíľu som rozmýšľal, či mám opäť šťastie na to, že zabudli do obalu dať disk. Hru by však neumiestňovali priamo sem, ak nemá okolo seba manuál a ďalšie prídavky… snáď.

Tomb Raider Rise of The TR, collector

Po prehrabaní sa v slame sa však podarilo nájsť, čo nesmelo chýbať. Lara Croft a Rise of the Tomb Raider vo svojej póze na obálke obalu od hry, v akej ju ešte uvidím v 3D.

Rise of the Tomb Raider, lara croft

Figúrka asi najväčšie lákadlo

Dnes už hráč videl všeličo. Aj v zberateľských edíciách hier je možné nájsť všakovaké prekvapenie a zaujímavé figúrky. Ak sa však dostanete k Lare v tomto vyhotovení, máte jasno, že nejde o obyčajnú figúrku. Z diaľky vyzerá inak, ako z blízka. Je krásna, mladá, v akčnej póze. V jednej ruke horolezecký čakan, druhý podobný zavesený. V ľavej ruke má svietidlo a cez telo má nasadený napnutý luk so šípmi.

Tomb Raider Rise of The TR, collector

Táto figúrka, stojaca na nerovnej ploche kamenných ruín, oblečená v teplejšom oblečení, neodhaľuje žiadne krivky, ktoré v minulosti robili Laru Larou. Vlasy jej vejú vo vetre, na krku má voľnejší šál a celá je vyhotovená a ručne maľovaná na pomerne dobre kvalitnom plaste, ktorý nemá tendenciu sa ohýbať, či lámať. Nejde pritom len o plast. Napnutá tetiva je tam autentická, až máte chuť si zastrieľať z luku.

Tomb Raider Rise of The TR, collector

Lara je kočka, v tomto prevedení s kvalitnou maľovkou, precíznym tvarovaním a s touto pózou je až škoda figúrku len tak vystaviť.

Pôvod: Táto konkrétna hra pochádza z Gameexpres.sk, ako inak a jej doručenie bol problém. Osobný odber totiž bol v tomto prípade komplikáciou a tak celé veľké balenie doručoval kuriér. Táto konkrétna edícia hry už však nie je v ponuke nikde. Limitovaný počet je hlavným dôvodom a vysoký záujem tým druhým. Do ponuky predaja sa pripravuje aj samostatná figúrka s cenou vyššou ako 140 EUR. Má umožňovať zmenu póz a vybavenie zbraňami. V takejto podobe je to však skôr zberateľský artikel, ako figúrka na hranie. Len pre zaujímavosť, keby niekto patril medzi fanatikov figúrok, nájdete ju tu.

You may also like

More in:Hry