Novinky

Slovenské fantasy Linda a kľúč od Andary: e-kniha vydaná, tlačená v apríli

Hoci Slovensko nepatrí medzi svetové veľmoci vo fantasy literatúre, Červenák a neďaleko Poľsko s jeho Zaklínačom predsa len našim smerom priťahujú pozornosť. Zaujímavým bude však aj novší počin, ktorý má už pár rokov, no vychádza až teraz. Linda a kľúč od Andary je zaujímavé dobrodružné fantasy. Najmä však ide o slovenské dielo, ktoré sa odohráva na Slovensku a ešte na druhom Slovensku, ktoré už nemá úplne jasné hranice. Linda a kľúč od Andary je príbehom o dievčati, ktoré vyrastá bez matky. Zostal jej však po nej záhadný kľúč, ktorý neotvára žiadne zámky, až na ten jediný o ktorom Linda po celé roky nič nevie. Až v jeden moment použije správnu myšlienku, správny pohyb a stane sa niečo, čo jej celkom obráti život na ruby.

Lindaa kluc od andary kniha

Neopakovateľný originály fantasy príbeh si môžeme už niekoľko dní prečíta ako eknihu, ktorú si môžete kúpiť na martinuse, alebo na buxe. Od 12. apríla sa na trh dostáva aj papierová kniha. Je nepochybné, že to dobrodružstvo, ktoré sme si mohli teraz prečítať v eknihe, zostáva aj v knihe papierovej. Nadšenci fantasy, ale pokojne aj ľudia bez záujmu o fantasy, sa môžu baviť. Andara je totiž miesto, ktoré sa vám bude páčiť. Možno svojimi ľuďmi, či nedotknutou prírodou.

Čo sa oplatí o knihe vedieť?

  • Linda a kľúč od Andary je rozsiahly príbeh a výrazne originálny
  • Nejde o čarodejnicu, ako by sa mohlo zdať. Vychádza skôr z keltských tradícií.
  • Žiaden Jack, Jacob, Edward, ani Jeffrey. V knihe sú slovenské mená, prípadne mená, ktoré sú rôznymi prezývkami.
  • Knižka je písaná spôsobom, pri ktorom vám prípadné opakované čítanie jej obsahu dá poriadne iný zmysel a bude jasnejšia logika niektorých dejov, vyjadrení a správania postáv.
  • Len drobná pripomienka: nikto nikdy netvrdil, že Slovania vyvraždili Keltov, ani opačne. Keltská kultúra nám zostala v niektorých prvkoch dodnes a keltské gény sú na Slovensku zastúpené rovnako tak. Nejde len o výskum haploskupín, ale aj o kultúrne dedičstvo a zvyklosti, ktoré používame dodnes. Aj na ne trochu kniha upozorňuje.
  • Kniha má okolo 416 strán a nadchne zaujímavou fantasy obálkou
  • Kniha vychádza vo vydavateľstve Maxim, kde vychádza aj iná fantasy séria Spoločenstvo a knihy Zrod vlčej bojovníčky a Zrod vlčieho impéria

Odkazy:

 

You may also like

More in:Novinky