Stolové hry

Stolná hra Lock the Flock a ovce, ktoré vás budú baviť

V sérií hier Honey Combine vyšla, mimo iných hier, slušne zábavná hra Lock the Flock. Vašou úlohou v nej je zatvoriť ovce do ohrady a nezabudnúť im dať piť. Z pravidiel tejto hry postačí celkom takéto vysvetlenie. Hra pre dvoch a viac hráčov je zábavná tým, že skladáte sami za seba ohradu a o víťazovi rozhodne jednoduchá matematika. Ak sa matematike vyhýbate ako čert kríža, vynechajte z tohto článku akúkoľvek matematiku a nahraďte si ju iným slovom. Žiaden strach, nečaká žiadneho hráča nič komplikované.

Lock the Flock ovce

Skôr prekvapivo zábava, ktorá sa ukrýva v hre vyrobenej z papierových dielikov – šesťuholníkov. Úspešne pobaví dospelých, kolektívy a výhodou je aj ľahká prenášateľnosť. Všetky hracie políčka viete jednoducho skryť do čierneho textilného vrecka a zbaliť do kufra.

Ovce v ohrade

Celá hra je koncipovaná veľmi jednoducho a napriek tomu parádne zábavne. Pre jej pochopenie je nutné pozrieť sa na vzhľad hracích políčok. Každé jedno môže mať rôzny obrázok, rôzne smerujúci plot. Ide stále o šesťuholník, ktorý sa dá priložiť k iným plochám šiestimi rôznymi spôsobmi, no dôležité je, aby tvoril obrázok spojenie s iným obrázkom. Kúsky ohrady, ktorá sa môže rozdeľovať, ovce a nádoba s vodou. Každá ohrada si žiada, aby sa nezabudlo na vodu.

Kto je víťazom?

Víťaz je jednoznačne ten, kto si vytvorí uzatvorenú čistú ohradu bez nedokončených kúskov plota, s čo najviac ovcami. Počet je rozhodujúci a dôležitý. Veľká ohrada bez vody s piatimi ovcami je teda nič proti drobnej ohrade s vodou so siedmimi ovcami. Ovečky sa takto dostávajú do veľmi zaujímavej a zábavnej hry.

Honey Combine

Herná séria Honey Combine je tvorená šiestimi rôznymi hrami. Nedávno sme si predstavili Reptiles, jašterice, ktoré sú rozdelené na tri časti a na rôznych dielikoch je nutné tieto časti spojiť, aby vznikla nová jašterica. Keďže ale na niektorých dieloch je stred, začiatok či koniec inej jašterice, z iných strán to musí skrátka nejako pasovať. Aj Lock the Flock fungujú na rovnakom princípe. Tu však potrebujete vynaliezavosť. Vy sa rozhodnete, či chcete veľkú ohradu, alebo to risknete s malou s viac ovcami. Spoločným znakom zatiaľ týchto hier je šesťuholníkový tvar hracích políčok, ktoré na spôsob puzzle skladáte k sebe. Záleží od obrázku navrchu.

You may also like

More in:Stolové hry