Stolové hry

Isle of Gold – dobrodružná stolová hra o ceste za pokladom

Dobrodružné hry hrané medzi stolovými hrami? Poznáme ich niekoľko. Isle of Gold je jednou z tých, kde nejde ani tak o rozmýšľanie, ako skôr o náhodu, zábavu a dobrodružstvo. Pokiaľ hráčovi nechýba fantázia, hra je ešte lepšia. Ak poznáte akékoľvek hry od Honey Combine, českého výrobcu šesťuholníkových hier, v tomto prípade nejde o hrateľnosť podobnú na Reptiles, My Burger či iné. Isle of Gold je hrou v ktorej potrebujete rovný povrch a prsty. V podstate nič viac netreba.

Isle of Gold

Pravidlá hry Isle of Gold

Z celej kôpky hracích kartičiek, ktorých je spolu tradične 28, si vyberiete len dve. Sú na nich lode a dajú sa hravo spoznať. Je tak jasné, že hra je pre dvoch hráčov.  Všetky ostatné karty by mali byť pomiešané a rozmiestnené tak, aby tvorili akýsi ostrov, obrázkom dole. Vytvorte medový plát, no nechajte medzi kartami voľný priestor na zhruba centimeter. Nikto netuší, kde je ukrytý poklad, no každý z hráčov pripláva svojou loďou k jednej strane ostrova z kartičiek. Otočí a zistí, ktorým smerom sa ubrať. Na ťahu je protihráč. Karty môžu a nemusia ukázať, ktorým smerom treba spraviť ďalší krok. Keď neukážu, treba priplávať k inému brehu. Ak ukážu, treba pokračovať v rámci ťahu na ďalšiu kartu. Víťazom je ten, kto prvý nájde poklad.

Pohľad na hru okom hráča

Zábavné na hre je to, že cestujete a ani sami netušíte kam. Teda za predpokladu, že si nekazíte hru sledovaním, kde čo dávate. Cesta a úspech je v nedohľadne, ťažko je predvídateľný, záleží len od hráča, ku ktorému brehu pripláva. V hre je nesmierne dôležité správne otáčať kartičky, či hracie políčka. Ak uchopíte jednu stranu zľava medzi ukazovák a palec a otočíte kartičku, je veľmi ľahké s ňou otočiť tak, aby mohol hráč zaklamať a šípku nasmerovať, kam sa mu hodí. Je tu teda priestor na určitú úpravu smeru. Vyhnúť sa mu dá v prípade, ak aj spoluhráč dáva pozor, ako prebieha otáčanie. Rozmiestnenie nie je problémom. Dá sa to zvládnuť za pár desiatok sekúnd. Určená je pre hráčov od 6 rokov a viac. Pobaví určite dobrodružné duše a tých, čo majú radi povedzme aj strategické, či ťahové hry.

Tak ako je však zvykom pri Honey Combine hernej sérií, nečakajte žiadne rozsiahle pravidlá, prídavné objekty, predmety, hracie kocky, figúrky, či iné prídavky. Ide len o 28 kariet, z toho sú dve s motívom lode kotviacej pri pobreží. Súčasťou balenia je vrecko na prenášanie kariet, ak je vám škatuľa veľká, alebo tiež návod s popisom hry v niekoľkých jazykoch.

 

 

You may also like

More in:Stolové hry