HryPočítač

Udica, navijak, podberák a ryby. Užite si rybačku s Euro Fishing

Simulátor, pche. To nie je pre typického hráča počítačových hier nič zaujímavé.  A ryby?  Veď tie smrdia. Hej, aj mne smrdia. Možno práve preto im neholdujem tak, ako kedysi. Ibaže športová rybačka je skôr o technike, informovanosti, pripravenosti a šťastí. Ryba putuje späť do vody a rybárovi zostáva zápisok a zážitok. Urobiť rybársky simulátor, to už napadlo viacerým vývojárom. Niektorí projekt nedokončili, iní skĺzli do akejsi podivnej grafickej frašky, alebo len do konceptu rybára na člne, ktorý používa akýsi počítač… no skrátka nestálo to za nič. Možno doteraz.

Eurofishing

Euro Fishing je na trhu už pár mesiacov, na Youtube je viacero videí hráčov, ktorým sa v hre úspešne darí. Slovensko a Česko je pritom krajinou plnou rybníkov, hrádzí aj riek s rybármi aj „rybármi“. Svoj úspech a náklad majú u nás aj rybárske magazíny, čiže cieľovka tu je. Pri pohľade na účasť rybárskych súťaží je vidieť, že aj medzi mladými.

Čo vlastne Euro Fishing ponúka?

Euro Fishing je pomerne dobre pestrú a detailnú grafiku. Hneď na začiatku sa vám možno nastaví na krásne detaily, no pokiaľ nemáte výkonný stroj, stiahnite si ju nižšie. Ako hráči si môžete vyberať z režimov hry, turnajov, tutorial misií, alebo multiplayer hry samozrejme cez internet. Horizontálna ponuka menu prepína medzi nastaveniami, kariérou a všetko rozhranie je po grafickej stránke naozaj atraktívne. Na zahodenie však nie je ani samotná hra, v ktorej je určite dobré začať tutorialom. Vysvetlí totiž, ako prebieha nahadzovanie udice. Ako ju správne hodiť do vody, kam ju hodiť, prečo, ako používať ďalšie nástroje a podobne. Nejde o nič komplikované, no na hodenie udice to chce techniku. Určite však aj myš, pretože hra je len pre počítače a myšou sa hádže návnada švihom udice.

Niekoľko miest a niekoľko možností

Jednotvárnou hra určite nie je. Vybrať si na samotnom začiatku môžete z niekoľkých postáv, pomenovať svojim menom  a pustiť sa do súťaženia. Vyhrávať šampionáty, alebo sa len voľne pohybovať na brehu vybraného jazera. Je to na vás, aké si vyberiete a je na vás aj viacero podmienok, napríklad týkajúcich sa času, povetria, premenlivosti počasia a iných vlastností. Ak máte dostatočné bodové ohodnotenie a nakúpili ste si ďalšie vylepšenia vašej rybárskej výbavy, siahnuť môžete po háčikoch, rôznych plavákoch a návnadách. Aj tie štandardné, ktoré máte pri spustení hry však prinášajú ovocie. Treba však hľadať miesta, nastaviť udicu a čakať. Prípadne čakať, skúšať, meniť a opäť čakať.

Do akej miery vierohodné?

Rybačka na počítači je pre niekoho vtip, pre niekoho niečo lákavé a pre iných niečo, po čom už z presvedčenia neskočia. Sem s tými, pre ktorých je to lákavé. Od klasickej rybačky sa to líši hlavne tým, čo netreba ani spomínať, lebo to každý vidí. Netrápi vás vlhkosť, komáre, cigaretový smrad od vedľa, či pripitá mládež skáčuca do vody, deti s kamienkami či prelet americkej stíhačky… Na výber máte niekoľko známych rybárskych lokácií, vodné plochy s miestočkami na brehoch, na ktorých sa dá rozložiť so stanom a výbavou. Ak priveľmi čakáte, môžete si zdriemnuť na karimatke a signál vás upozorní na pohyb. Máte aj druhú udicu ukotvenú na statickom mieste, kam môžete pri oddychovaní umiestniť aj tú, čo inak držíte v rukách. Graficky to vyzerá z pomedzi všetkých rybárskych simulátorov na svete azda najlepšie. Ryby sú samotné ovplyvnené počasím, miestami, správaním sa ľudí na brehu a pri online hre si k tomu pripočítajte aj vlastnosti a prácu ostatných hráčov.

You may also like

More in:Hry