Novinky

Valentino Rossi The Game, keď budete chcieť poriadne motorky

Každý jeden fanúšik Moto GP musel pred časom zbystriť pozornosť. Najmä keď sa meno najznámejšieho pretekára na motorkách, ktorý už po dve generácie fanúšikov plní rebríčky a opakovane sa stavia na stupienky víťazov, zbystrili pozornosť aj fanúšikovia Valentina Rossiho. Ročník 77 a stále úspešný a aktívny pretekár Talian Rossi, to mal vďaka otcovi v krvi. Pretekanie mu šlo na výbornú už na motokárach, z ktorých preskočil na viacero motoriek a kubatúr. V posledných týždňoch sa jeho meno skloňuje aj s prostredím počítačových hier. Bežní hráči hier nie vždy siahnu po reálnej súťaži MotoGP a tak aj fanúšikov si každý jeden diel Moto GP hier hľadal najskôr medzi nadšencami Veľkej ceny ako takej. Valentino Rossi The Game je však hrou, ktorá pozostáva z detailných možností úpravy stroja a podmienok pre akéhokoľvek hráča, povedzme aj toho, čo o jeho meno dosiaľ nezakopol, no zároveň je niečím, čo musí potešiť jeho fanúšikov. Hráčom sa totiž on sám aj prihovára a aj v niektorých častiach hra pôsobí viac osobne.

Po stopách kariéry a úspechov Valentina Rossiho

Kariéra Valentina Rossiho bola nesmierne bohatá a takmer dve desaťročia jeho úspechov sú známe aj prestupmi medzi klubmi. Dej hry je zameraný na školu jazdy, ale tiež staršie preteky, ktoré sú spojené s jeho históriou a prvými úspechmi. Valentino Rossi je vo svete motocyklov pojem, čiže už to samotné je reklamou pre hru, ktorej samozrejmou súčasťou je aj online režim.
Dôslednosť niektorých nastavení motorky spôsobí, že si na samotné pretekanie z počiatku musíte počkať. Výber postavy je jedna vec. To najpodstatnejšie je výber a nastavenie stroja, teda za predpokladu že o to stojíte. Alebo si zvolíte štandardné hodnoty. Je mnoho možností, ktoré je možné upraviť. Za víťazenie je možné získavať špeciálne VR body. Zaujímavé je, že pokiaľ v nastaveniach pred pretekami vypnete niektoré posilňovače, automaty a čoraz viac priblížite svoju jazdu realite, tým viac VR bodov získate pri samotnom pretekaní. Nuž a naopak, čím viac sa spoľahnete na automatiku a minimum nastavení, v rámci bonusových VR bodov to už nemáte také jasné.
Hra je naozaj veľmi pekná, realisticky, graficky, zvukovo, aj umelou inteligenciou.

Valentino Rossi game

Jazdci medzi sebou neprechádzajú a nestávajú sa z nich duchovia, pôsobia na dráhe realisticky a tešia tak najmä hráča samotného. Realisticky sa navzájom cítia a obchádzajú. Hra je vlastne ďalšou z hernej série MotoGP, len tentoraz je naplno zasvätená známemu jazdcovi. Hráč si musí prejsť začiatkami rovnako tak ako Valentino, prechádza najskôr v režime VR|46 Academy, ktorý ho prevedie jeho začiatkami. Keďže Valentino Rossi jazdí mimo motorky aj Rally, v hre sa objaví aj táto možnosť. Zahrať si môžu hráči na okruhoch Monza a Misano. Celé je to zabalené do veľmi pekného šatu, po dizajnovej stránke je menu rozľahlé a detailné, a samotné hranie je veľmi efektné a po grafickej stránke veľmi pekné. Starší počítač dostane zabrať, no kto na to má výkon, vychutná si úchvatný športový pretekársky zážitok.

Hra vychádza pre PC, PS4 a XBOX One. Kúpiť ju môžete priamo u distribútora na Slovensko a do Čiech na stránkach www.comgad.cz, alebo v obchode Gameexpres.sk

You may also like

More in:Novinky