Zábava

Minecraft knihy sú lacné a populárnejšie než o inej počítačovej hre

Minecraft poznáme už azda všetci. Aj tí, čo ho nehrajú. Ten svet zložený len z kociek a drobných aj tak nakoniec hranatých predmetov, je nezameniteľný. Snažilo sa ho skopírovať niekoľko konceptov hier, ale Minecraft je Minecraft. Základom hry je jednoduchosť a voľnosť. Následne možno nočné obmedzenia a obmedzenia životnosti bez jedla a pevnej nohy pod nohami. V hraní nemáme jasno v tom, čo všetko sa dá vyrobiť z jednej suroviny, kým to nevyskúšame, nenastavíme správny tvar a keďže hra má obrovské množstvo tajomstiev, ktoré autor do nej ukryl, ťažko povedať, či je vôbec jeden hráč schopný objaviť všetky tie scenáre, možné diela, výrobky, možnosti prestavby a kombinácie surovín, vynálezov a podobne, aby vytvoril niečo iné. Každý bol do sveta Minecraft hodený a je len na jeho zisťovaní, ako čo vytvoriť, ak to sám nevie. Druhá vec je, že bolo celkom prirodzené, že vzniklo toľko kníh o Minecrafte, pretože je o ne záujem a aj ľudia sa majú s čím vyhrať pri ich tvorbe. Sú to hráči, ktorí prišli sami na niektoré novinky, alebo úspešní redaktori zo zahraničia, ktorí si na Minecraft sadli a objavili nespočetne mnoho možností toho, čo tá hra ešte dokáže. Oproti iným knihám sú tiež lacnejšie, ale treba priznať, že často aj tenšie. To podstatné s avšak v nich dá obsiahnuť veľmi rýchlo.

Náučná literatúra a pomôcky

Áno, to najdôležitejšie pre Minecrafťákov, ktorí chcú ušetriť čas vlastným hľadaním „pravdy“ a receptov, sú knihy tohto typu. Štyri z nich pripravil aj samotný autor hry Mojang a vyšli v Egmonte. Najlacnejšie sú na bux.sk. Prvá je venovaná staviteľstvu a je tak príručkou, iná je určená na školenie v oblasti bojov, príručka Redstone je zameraná na využitie červeného energetického kameňa a základná príručka je všeobecným rozšíreným sprievodcom hrou.

Celkom dobré knihy s názvom Tajné triky pre minecrafťákov nájdete pod autorkou Megan Millerovou. Nakoniec zaujímavá je aj kniha Stephena O’Briena o vydolované maxima z hry Minecraft.

Beletria

Aj keď beletria je skôr vecou v rámci počítačových hier spätou s Warcraftom, Minecraft sa tam dostáva tiež. Lenže kým Warcraft môžeme nazvať Fantasy,  toto sa nedá nazvať ani fantasy. Napriek tomu si fanúšikovia Minecraftu kúpia fiktívny príbeh, či scenár akéhosi ďalšieho sveta Minecraftu. V nich nesmie chýbať humor, inak sú nečítateľné. Veď hra samotná je poriadny vtip. Medzi autorov najznámejšej beletrie o Minecraft patrí René Balický, alebo beletria od autora menom Mark Cheverton.

Minecraft

Najžiadanejší je Minecraft
Spomenuté knihy a autori patria medzi top najžiadanejšie. V bežnom predaji je najžiadanejší práve Minecraft. Svedčí o tom aj môj prieskum na Bibliotéke, knižnom podujatí koncom roka 2015 v Bratislave. Pri opýtaní, ktoré knihy o počítačových hrách letia najlepšie v niektorých stánkoch nevedeli rozoznať hru od fantasy. Avšak pri uvedení viacerých názvov hier niekde reagovali len na Minecraft. Stánky Slovart a IKAR.

You may also like

More in:Zábava