Hry

Dosiaľ najlepší simulátor motocrossu je určite MXGP3

Novinka, počítačovo-konzolová hra, ktorej celý názov znie MXGP3 – The Official Motocross Video Game, sa dá pokojne nazvať aj ako dosiaľ najlepší simulátor motocrossu a svete. Motorky s poriadnym odpružením a jazda po celosvetových motocrossových dráhach veľkých podujatí sa dá v niekoľkých hrách, avšak s takou grafikou, vlastnosťami, značkami a podporou zatiaľ len v rámci série MXGP. Sérii preto, že už sme sa mohli stretnúť s dvoma dielmi a ten tretí MXGP3 prišiel na trh práve v máji 2017.

MXGP3

MXGP3 ako motocross na konzole či počítači

Dostať motocross do počítačovej podoby, to  chce vytvoriť motorky, dráhy aj podmienky. Za najlepší sa dá považovať  preto, že MXGP3 prekonalo vo svojom najnovšom vydaní predošlé MXGP a MXGP2, no taktiež akékoľvek iné hry. Pretože MXGP je predsa len oficiálnou motocrossovou hrou, ktorá rúbe pomerne vysoko. Vývojári totiž opäť oslovili zástupcov značiek, výrobcov strojov, ale tiež športového oblečenia, dielov, doplnkov, okuliarov a obuvi. Skrátka hra okrem hrania a súťaženia prináša aj reálne stroje, reálne športové vybavenie, prilby a podobne. Všetko pod skutočným označením, takže aj fyzika strojov, zvuk a dizajn je presne ten, ktorý očakávate aj od reálneho sveta. Grafika k tomu všetkému, aby tvorila ten najlepší dojem z každého detailu, je fantastická. Samozrejme, najviac vynikne v prípadoch PS4 a XBOX one, ale aj majitelia silnejších strojov na PC si vedia a môžu vychutnať realistické spracovanie tratí, ich okolia, prostredia aj fyziky.

Čo je hlavnými prednosťami hry?

Hra vlastnej pretekárskej kariéry je akýsi štandard, ktorý čakáte od každej podobnej hry. V hre si môžete upravovať samostatne motorku a samostatne svojho hráča a jeho výbavu. Vyberať sa dá z množstva tratí pri voľných hrách, ale pri súťažiach idú jednoducho za sebou. Práve prostredie a krajiny sa líšia, aj vegetácia, aj podnebie a podmienky, taktiež zariadenie. Skrátka máte pocit, že ste reálne v krajine, kde sa preteky odohrávajú. Poteší to hlavne tých, čo vedia čo je motocross, chcú si ho vychutnať a vnímajú aj všetko naokolo.  Výskoky a kúsky vo vzduchu sú možné, ale nie povinnosťou. Je to na vás, či sa chcete ešte po výskoku nejako vykrúcať. Záver každého kola prinesie pohľad na váš priechod cieľovou čiarou na spomalenej snímke, kde sa oplatí urobiť nejaký ten kúsok už len z princípu, že sa na seba budete pozerať.

gameplay GXPR3

Výborná je online hra, ktorá prináša osvedčený systém hlasovania za nasledujúce podmienky, takže sa dá relatívne dobre dohodnúť na tom, ako vyzerajú kolá, alebo podmienky nasadíte priamo. Online hra je následne inou skúsenosťou, pretože ja protihráči sú reálni ľudia. Hra je zážitkom, pretože aj vy, hoci sedíte za monitorom, či televízorom, prechádzate súťažami, alebo len tréningovými dráhami. Hlinený, či bahnitý terén pod vami sa mení aj podľa počasia a efekt počasia je nakoniec taktiež grafickým zážitkom. Môže byť rôzne a to mení aj viditeľnosť, či podmienky na trati. Aj keď nie celkom.

Čo možno vytknúť

Niektoré podmienky na zablatenej dráhe nie sú tak šmykľavé ako v skutočnosti. Chvalabohu, či škoda? Ak pri výskoku dopadáte na iného hráča, aj tu možno nájsť malú nedokonalosť. Väčšinou sa mu nič nestane a hra pokračuje ďalej. Ale aj napriek týmto pár postrehom sa veľmi nedá hovoriť o chybách a nedokonalostiach v širšom meradle. Keď sa vám podarí aj s motorkou spraviť salto a zostať v hre bez zdržania, je to akýsi zázrak, aké sa dejú aj v športe, tak to možno oželieť, veď je to zábavné.

MXGP3 vás bude baviť

MXGP3 musí baviť kohokoľvek, kto holduje pretekom. Pretekaniu, športu, motorovým športom, skrátka hrám, kde záleží na poradí, hrám, ktoré vytvárajú napätie, adrenalín, sú zábavné a nie sú stále. Hra je pre tri platformy, PC, XBOX one, a PS4. Keďže je zážitkom, vyžaduje si silnejšie prostredie a teda aj silnejší počítač, aby vynikli jej kvality.

You may also like

More in:Hry