Novinky

Šport z pohodlia domova: športové hry, ktoré by ste mali vyskúšať

Aktívny šport je úplne super. Skutočne, emócie, ktoré vyvoláva športové zápolenie by ste asi inde hľadali márne. Samozrejme, je to vec názoru ale nie je náhodou, že milióny ľudí po celom svete si svoj život bez športu ani len nevedia predstaviť. S pribúdajúcim časom sa však časť športového osadenstva presunula do svojich domov a začínajú stále viac holdovať elektronickej verzii športového sveta. O esports ste už určite počuli, pričom čo sa hrania videohier týka, nejde len o tie športové. Nuž, tento článok sa ale ide presne zamerať na tie, o ktorých už medzi riadkami hovoríme – toto sú športové videohry, ktoré by ste určite mali vyskúšať. Inak budete zvedaví na to, ako by to mohlo fungovať.

NHL 21

NHL

NHL je najpopulárnejším hokejovým simulátorom a podstatou hry je, ako zo samotného názvu vyplýva, hokej. NHLka, ako sa ľudovo tejto hre od firmy EA Sports hovorí, patrí každoročne medzi veľmi populárne herné kúsky a inak tomu nebude ani v tomto roku, keď vychádza NHL 21. Táto hra je obľúbená hlavne na severe Európy v krajinách ako Nórsko, Fínsko, Švédsko a Dánsko. Potom samozrejme v Kanade, ktorá je kolískou hokeja a aj v štátoch ako Rusko, Lotyšsko, Bielorusko, Slovensko, Nemecko, Česká repulika alebo Rakúsko. Áno aj v Spojených štátoch amerických, ale treba si uvedomiť, že Američania majú radšej bejzbal, americký futbal či basketbal. Trh je v tomto prípade obmedzený, preto do hry neputuje toľko financií ako do iných športových videohier od EA Sports. Ak ale máte radi hokej, určite odporúčame, aby ste túto hru skúsili. Myslíme si, že ani zďaleka nebudete ľudovať. A najlepšie je zahrať si proti svojím kamarátom. Potom prichádza to pravé napätie.

FIFA

FIFA bola, je a aj bude športovou videohernou jednotkou. Štatistiky nepustia, futbal je najviac populárnym športom na svete a tento herný kúsok si ľudia kupujú v Európe, v Severnej Amerike, v Južnej Amerike, ale aj v Indii či dokonca v Afrike. Každoročne hrajú FIFA milióny ľudí po celom svete, každoročne do nej vývojári dávajú nové prvky a propagujú ju aj najlepší futbalisti na svete. Okrem toho, je to tak populárna videohra, že sú v nej organizované celé ligy a turnaje. A už nie je prekvapením, keď si na tieto zápasy môžete staviť, robia sa aj stávky naživo. Ale nebuďte prekvapení, keď Real Madrid prehrá napríklad s Huescom, pretože najviac rozhodujúcim prvkom je skill a nie to, kto za koho hrá. Jasné, keď útočíte s Hazardom či Viniciusom, je to komfortné, ale samo o sebe vám to zápas určite nevyhrá. Hrať za slabšie tímy proti lepším, je ideálny spôsob ako sa zlepšiť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

We know you been waiting for this 👀 Tomorrow at 8am PT watch the #NHL21 Be A Pro Trailer 🏒📺 Link in our story

Príspevok, ktorý zdieľa EA SPORTS NHL (@easportsnhl),

NBA

A potom tu máme ešte chuťovku pre basketbalových fanúšikov. V tomto prípade je veľkou výhodou, že sa jedná o veľký trh, pretože basketbal, aj keď nie je na Slovensku či v Českej republike veľmi populárnym športom, vo svete je situácia odlišná. Tam basketbal patrí medzi tie TOP športy. A NBA je poriadnou športovou šou, okrem toho, videohra je robená vynikajúco a zaujme aj ľudí, ktorí si pravdepodobne basketbalový zápas v televízii nepustia. Zabudnite teda na predsudky a skúste aj túto športovú videohru. Ako píšeme vyššie, nebudete ľutovať.

You may also like

More in:Novinky